Unikátní technologie bazénů Desjoyaux

Bazény srovnatelné životností jako Váš dům

 

   Dnešní nabídka bazénů na našem trhu je tak pestrá, že si každý může vybrat podle svého vkusu a podle svých finančních možností. Stejně jako např. automobil. Je zde ale přece jen rozdíl. Pokud nemám na drahé auto, koupím si levnější a až našetřím, prodám ho v bazaru a koupím lepší. S bazénem to tak jednoduché není. Zkuste si představit, že budete za deset let vykopávat bazén, protože již chcete kvalitnější. Asi je rozumné chvíli počkat a uspořit na definitivní řešení případné stavby bazénu. Bazén by měl mít pokud možno stejnou kvalitu a trvanlivost, jako Váš dům. To můžete očekávat jen od bazénu železobetonového. Bazén by měl být minimálně poruchový, zejména nepříjemné jsou poruchy potrubí v zemi pod terénem a dlažbami.

   Poruchy nehrozí u bazénů, které pod zemí žádné potrubní rozvody nemají. Při posuzování nabídky je také potřeba si uvědomit, co za nabízenou cenu vlastně kupujete? Jestli kompletní funkční stavbu, nebo pouze technologii, kde v řadě případů v rozpočtu na dodávku bazénu chybí údaj o výkonu čerpadla (je pouze uvedeno, že čerpadlo odpovídá tvaru a typu bazénu, chybí elektrorozvaděč s časovým spínačem a hodinami, vysavač, minilaboratoř, reflektor, atd.) a další doplňky nutné k provozování bazénu.

   Technologie bazénu Desjoyaux je vhodná pro exteriérové i interiérové bazény, je z železobetonové konstrukce vytvořené pomocí ztraceného bednění zabezpečující neomezené tvarové možnosti, vysokou pevnost, trvalou odolnost proti zemním vlivům a naprostou vodotěsnost. Dalším konstrukčním prvkem je důmyslné filtrační zařízení. Jedná se o kompaktní filtrační jednotku, která je upevněna na vrchním límci bazénu, bez speciální šachty či potrubí, nevyžadující v konstrukci bazénu žádné prostupy a tím odpadá i případný únik vody z potrubních rozvodů.

   Ti, kteří jsou omezeni z jakýchkoliv důvodů prostorem mohou využít technických možností u filtračních jednotek, protože nezáleží na velikosti bazénu, ale na vybavení. Vhodně vybavený malý bazén poskytne srovnatelný komfort většího bazénu s tím, že voda v bazénu je rychleji natemperována na požadovanou teplotu, menší plochy na údržbu, zakrývání vodní plochy, u interiérového bazénu nižší vlhkost - snazší odvlhčování pomocí humenizéru, menší zastavěná plocha vnitřního prostoru a plochy na aplikaci parotěsných zábran – stěny vnitřní i vnější, strop a mohli bychom uvést řadu dalších výhod. Vodotěsnost bazénu je zajištěna vložkou z PVC – linerem, který se nelepí, nevaří ke stěnám a na dno bazénu, ale je uchycen na horním okraji železobetonové stěny bazénu. Liner je vyráběn v pěti barvách, které je možné různě kombinovat. Vrchní límec bazénu je v rámci dodávky opatřen obrubními kameny, které mají kromě estetické funkce i funkci bezpečnostní – zaoblené hrany s protiskluzovým povrchem.

 

Bazény1 - Roman Chvojka - Partner francouzkého výrobce bazénů Desjoyaux

Copyright  ©  2017  All Rights Reserved.