Montáž

   Výstavba funkční stavby bazénu Desjoyaux se dá rozdělit do čtyř etap:

1. Montáž bazénu

   Montáž bázénu, výškové osazení, vyměření bazénu ve výkopu, pokládka betonových bloků do beton. lože, rozložení kari sítě na dno bazénu, montáž obvodových stěn, vystrojení dolního a horního věnce betonářskou ocelí vč. propojení jednotlivých věnců třmínky, provaření spojů u obvodových stěn, přeměření celé konstrukce, aretace bazénové vany, obetonování teleskopických vzpěr, nivelace bazénu před betonáží. Průběh stavby je napsán ve stavebním deníku.

 

 

 

 

 

 

 

2. Betonáž

   Betonáž celé konstrukce bazénu proběhne během jednoho dne s tím, že obvodové stěny včetně dna bazénu se betonují jednolitě a tím získáme samonosnou monolitickou železobetonovou konstrukci. Následně provedeme pomocí nivelační stěrky vyhlazení dna bazénu.


 

3. Pokládka

   Pokládka obrubních kamenů na vrchní věnec bazénu do bílého flexibilního lepidla vč. řezání a spárování. Též provádíme vybroušení vnitřní hrany u obrubních kamenů. Když je součástí bazénu románské schodiště celoplošně podezdíme schody pomocí betonových bloků tak, aby provedená pokládka obrubních kamenů byla na námi provedeném betonovém věnci. V zápětí instalujeme osazení lineru do fixační lišty s tím, že nejdříve vyluxujeme dno, obvodovou lištu a stěny bazénu.

 

4. Zprovoznění

   Zprovoznění a instalování filtrační jednotky, napuštění bazénu, zaškolení obsluhy vč. předání návodů, el. revizní zprávy, předávacího protokolu a sepsání garančního certifikátu.

 

 

 

  Bazénový materiál Desjoyaux je standardně dodáván:

    Panely ztraceného bednění o různých délkách - teleskopické vzpěry - spojovací materiál - armovací síť, roxory a třmínky - liner 75/100 s uchycujícím profilem - obrubní kameny - různé typy schodišť - příslušenství pro chemický rozbor - vysavač, hadice, teploměr, síťka, kartáč a teleskopická tyč - filtrační jednotka se světlem, čerpadlem, madly a el. rozvaděčem.

 

Bazény1 - Roman Chvojka - Partner francouzkého výrobce bazénů Desjoyaux

Copyright  ©  2017  All Rights Reserved.